Zakończenie realizacji modułu praktycznego „Szkolenia inkluzywnego asystentów wykształconych autystów”

Zakończyliśmy realizację modułu praktycznego „Szkolenia inkluzywnego asystentów wykształconych autystów”, za realizację którego odpowiadała Fundacja Prawo i Partnerstwo w ramach projektu „Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek pracy wykształconych autystów”. W szkoleniach wzięło udział 11 osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W pierwszej części ukończyli oni moduł teoretyczny, by zakwalifikować się do realizacji 60 godzin praktyk.

Część praktyczna polegała na asystowaniu wykształconej osobie w spektrum autyzmu – dr. Maciejowi Oksztulskiemu, wspierając go w wykonywaniu pracy zawodowej, w tym działalności popularyzatorskiej, ale także aktywności społecznej i socjalizacji. Podejmowane działania były realizowane zarówno w miejscu pracy beneficjenta – na Uniwersytecie w Białymstoku, ale także w innych miejscach, również poza Białymstokiem.

Na bieżąco asystenci mogli liczyć na wsparcie ekspertów w formie konsultacji czy superwizji. Omówienie efektów szkolenia i wręczenie certyfikatów zaplanowaliśmy we wrześniu w ramach konferencji podsumowującej projekt.

Podobne wpisy