Podsumowanie Konferencji w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej
W Senacie RP 21 maja 2026 r. odbyła się konferencja prasowa zorganizowana z okazji przyjęcia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwały w sprawie godności osób z neuroróżnorodnością. Wydarzenie poświęcone było również działaniom realizowanym w ramach inicjatywy „Standardy w obronie godności”.
Organizatorzy podkreślali, że przyjęciu uchwały towarzyszyło poczucie odpowiedzialności, satysfakcji oraz przekonanie o konieczności dalszej pracy na rzecz dostępności, poszanowania godności i budowania społecznej świadomości dotyczącej neuroróżnorodności. W przygotowanie konferencji zaangażowany był senator Krzysztof Kwiatkowski, któremu podziękowano za wsparcie inicjatywy oraz współpracę przy organizacji wydarzenia.
Transmisja z
Konferencji prasowej Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nt. uchwały ws. godności osób z neuroróżnorodnością
W wydarzeniu na zaproszenie Marszałek Senatu RP – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej udział wzięli m.in. prof. dr hab. Maciej Perkowski oraz dr Maciej Oksztulski.
W konferencji udział wzięli senator Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiciele Fundacji PROBARE – prezes dr Ewelina Wojtera-Stasiorowska oraz wiceprezes dr Sławomir Stasiorowski, prof. dr hab. Maciej Perkowski i dr Maciej Oksztulski, społeczny zastępca Rzecznika Praw Dziecka oraz samorzecznik Fundacji Autism Team Jan Gawroński, a także dyrektor Fundacji Autism Team Sylwia Kowalska.
Partnerami projektu Standardy w Obronie Godności są m.in. Fundacja PROBARE, Uniwersytet w Białymstoku oraz Fundacja Autism Team. W wydarzeniu uczestniczyli także zaproszeni goście, osoby sojusznicze oraz uczestnicy obecni online.






