Imienne zaproszenie dla prof. Perkowskiego od Marszałek Senatu na 59. posiedzenie Senatu RP

zaproszenie na posiedzenie Senatu
skan Listu


/treść listu/
Szanowny Panie Profesorze,

proszę przyjąć zaproszenie do udziału w 59. posiedzeniu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w dniach 20 i 21 maja 2026 r. (środa i czwartek) w Sali Posiedzeń Senatu RP.

Podczas tego posiedzenia Senat podejmie uchwałę w sprawie godności osób z neuroróżnorodnością.

Z poważaniem
Małgorzata Kidawa-Błońska
Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej


Jak czytamy na stonie https://www.senat.gov.pl – projekt uchwały w sprawie godności osób z neuroróżnorodnością wyraża przekonanie senatorów, że konsekwentne działania na rzecz uwzględniania neuroróżnorodności w politykach publicznych przyczynią się do wzmocnienia realizacji konstytucyjnych praw i wolności, zwiększenia świadomości społecznej oraz budowy zaufania obywateli do państwa. Ich zdaniem, ochrona godności osób z neuroróżnorodnością wymaga nie tylko powstrzymywania się od działań naruszających ich prawa, lecz także podejmowania aktywności zmierzających do eliminacji barier i zapewnienia rzeczywistej równości w dostępie do praw i usług publicznych.

Prof. dr hab. Maciej Perkowski będzie uczestniczył w posiedzeniu z dr. Maciejem Oksztulskim.


Konferencja prasowa Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nt. uchwały ws. godności osób z neuroróżnorodnością

Prof. dr hab. Maciej Perkowski wraz z dr. Maciejem Oksztulskim z naszej Fundacji zostali zaproszeni przez Marszałek Senatu RP – Małgorzatę Kidawę-Błońską na obrady 59. posiedzeniu Senatu RP XI kadencji. Obok okno z transmisją z Konferencji prasowej dotyczącej podjętej na nim uchwały.

Podobne wpisy